7 Adet WordPress Sosyal Medya Eklentisi

0
Paylaşım
8
Görüntülenme

7 Adet WordPress Sosyal Medya Eklentisi

Özellikle küçük işletmeler için içerik pazarlaması, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak için kritik öneme sahiptir. WordPress sosyal medya eklentileri, marka bilirniliğini artırmak ve website trafiğini artırmak için bir içerik pazarlama aracı olarak kullanılabilir.

Her WordPress sosyal medya eklentisi aynı özelliklere sahip değildir. Çeşitli sorunları çözmede başarı göstererek hedef kitlenizin ilgisini çeşitli şekillerde çekmeye yararlar. Bu nedenle işletmenizin hedefleri doğrultusunda kullanmak üzere doğru eklentiyi seçmelisiniz.

Bu makalede “7 Adet WordPress Sosyal Medya Eklentisi” konusuna değineceğiz ve sosyal medya içerik pazarlaması hakkında bilgi vereceğiz.

7 Adet WordPress Sosyal Medya Eklentisi

1) Social Login

Social Login eklentisi ile müşterilerinizin etkileşimini kolaylaştırabilirsiniz. Bu WordPress sosyal medya eklentisi sayesinde ziyaretçilerinizin Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal platformlar aracılığıyla websitenize giriş yapmasına, websitenize kaydolmasına ve websitenizdeki içeriklere yorum yapmasına olanak tanınır. Bu şekilde sadık ziyaretçileriniz ve takipçileriniz için karmaşık bir kayıt sistemi oluşturmak için vakit harcamazsınız.

Karmaşık formlar olmadan ziyaretçilerinizin etkileşim kalitesini iyileştirebilir ve botlardan gelen spam kayıtlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Ziyaretçiler birden fazla form alanıyla zaman kaybetmediğinden dolayı tek bir form ile kayıt oranlarınızı artırabilirsiniz. Ayrıca bu eklentiyi kullanırken herhangi bir bakım yapmanıza gerek kalmaz. Social Login, sosyal platformların API’lerini sürekli olarak izleyerek hizmetlerini buna göre günceller.

2) Mashshare

Küçük işletmeler, ürünleri hakkında bilgiler vermek için müşterilerine adım atmalıdır. Sosyal medya ise websitenize yeni insanları çekmek için etkili bir kanaldır. Mashshare ile mevcut ziyaretçilerinizi içeriğinizi sosyal medya ağlarında aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik edebilirsiniz. Mashshare ücretsiz bir eklentidir ve öne çıkan paylaşım düğmelerinin yanında toplam paylaşım sayacı da dahil olmak üzere sosyal optimizasyon etrafında toplanır.

Mashshare, sosyal optimizasyonu harici bir komut dosyasına bağlı olarak gerçekleştirmez. Bu sayede WordPress websitenizin yükleme hızı yavaşlamaz ve ziyaretçilerinizin gizliliği de güven altında olur.

3) Social Locker

Social Locker sayesinde tüm içeriğinizi ücretsiz vermek yerine değerli içeriklerinizi belirli istekleriniz karşısında kilitleyebilirsiniz. Belirli içeriklerin kilidi açılmak istendiğinde sayfanızın sosyal medyada paylaşılması gerekir. Okuyucular sayfanızı beğenene, paylaşana veya tweeetleyene kadar içeriğe erişemezler. Bu sayede hem okurlarınızı sosyal medya hesaplarınıza yönlendirmiş olursunuz hem de websitenize etkileşim kazandırmış olursunuz.

Social Locker eklentisi ayrıca yerleşik gelimiş analitik teknolojisi içerir. Hangi içeriklerin en iyi performansı gösterdiğini belirleyebilir ve bu içerikleri gelecekteki pazarlama kampanyalarınız için optimize edebilirsiniz.

4) TweetDis

Ziyaretçilerinizin içeriğinizi paylaşmasını kolaylaştırırsanız ziyaretçiler bu eyleme daha sıcak bakar. TweetDis eklentisi sayesinde içeriğinizi tweet atarak paylaşan ziyaretçilerinizin sayısını artırabilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmak için tek ihtiyacınız olan akılda kalıcı bir cümle, önemli bir alıntılanabilir tweet ve bir istatistiktir.

TweetDis eklentisini kullanabilmek için herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyacınız yoktur. Sadece vurgulamak istediğiniz içeriği seçerek TweetDis butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

5) Floating Social Media Icon

Yapılan bir araştırmaya göre Facebook üzerindeki 500 şirketten yalnızca 20’si müşterileriyle etkileşime geçiyor. Sosyal pazarlamadaki bu boşluktan yararlanarak küçük işletmeniz için bir fırsat oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizin websitenizdeki etkileşim oranını artırmak için daha dikkat çekici eylemlere ihtiyacınız olabilir. Örneğin statik sosyal medya düğmeleri bazen gözden kaçabiliyor. Bu durumda Floating Social Media Icon size bir çözüm sunuyor. Bu eklenti sayesinde sosyal medya simgelerini sayfalarınızda yüzecek şekilde ayarlayabilirsiniz. İsteğinize göre özelleştirdiğinizde simgeler ekranın sol üst köşesinde sağ alt köşesine göre hareket ettirilebilir.

6) Flow Flow

Kötü pazarlanmış iyi içerik, işletmeniz için yararlı değildir. Flow Flow, farklı sosyal beslemelerinizin bir akışını sağlar. Facebook, Instagram ve Twitter gönderilerinizin görsel medyalarını görüntülemenize olanak tanır. Basit bir şekilde özelleştirmelerinizi sürükle-bırak aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ayrıca belirli gönderileri bağlantı adresine, kullanıcı adına veya kelimelere göre dahil edip etmemeyi tercih edebilirsiniz.

7) Social Fans

Sosyal kanıt, müşterilerin işletmelere güvenini sağlamak için önemli bir yoldur. Müşteriler, diğer insanların (özellikle de akranlarının) bir markayla etkileşime girdiğini ve memnun olduğunu gördüklerinde o işletmeye karşı güven duygusu beslerler.

Social Fans eklentisi, küçük işletmeniz için güvenilirliği sağlama konusunda size yardımcı olur. Bu özel araç, WordPress websitenize sosyal bağlantılar ekler ve popüler sosyal medya platformlarındaki hayranlarınızın ve takipçilerinizin anlık sayısını görebilmenizi sağlar. Ayrıca farklı renkli özelleştirmeler ve sütun seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde sosyal kitlenizin toplamını toplayarak anlık değerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Bu makalede “7 Adet WordPress Sosyal Medya Eklentisi” konusuna değindik ve sosyal medya içerik pazarlaması hakkında bilgi verdik. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.