En Hızlı Web Hosting Hangisi?

0
Paylaşım
1
Görüntülenme

En Hızlı Web Hosting Hangisi?

Websiteleri için hız önemlidir. Ziyaretçiler siteye göz atarken hızlı olmasını beklerler. Websitedeki içeriklerin beklemeye değer olduğunu düşünebilirsiniz. Ziyaretçiler websitenize ilk defa giriş yapacaksa, içindeki beklemeye değer bilgileri daha önceden bilemezler. Dünya çapında geniş bir website ağı içerisinde sizi seçecek meşgul ziyaretçiler için bir websitenin açılmasını beklemek, zaman ayırmaya değmeyecektir.

Bu makalede “En Hızlı Web Hosting Hangisi?” sorusuna değineceğiz ve hızlı bir website elde etmek için nelerin yapılması gerektiği konusunda bilgi vereceğiz.

En Hızlı Web Hosting Hangisi?

En Hızlı Web Hosting Hangisi?

Web barındırma (hosting) website hızını etkileyen tek faktör değildir, ancak en önemli faktörlerden biridir. Web barındırma sağlayıcınızı seçerken (Odeaweb) en hızlı web barındırma hizmetini almak, size hızlı yüklenen websiteler elde etme konusunda temiz bir başlangıç sağlar. İşte neden en hızlı web barındırma hizmetini aramanız gerektiği konusunda 4 neden:

1) Hızlı Yüklenen Bir Website Daha İyi Bir Ziyaretçi Deneyimi Sağlar

Websitenizin ana hedefi ne olursa olsun, bu hedefleri gerçekleştirmek için ziyaretçilerinize hızlı bir deneyim sunmalısınız. İnsanların websitenizi ziyaret etmesini, websitede vakit geçirmesini ve websitenizi tekrar ziyaret etmeye devam etmesini istiyorsanız; ziyaretçilerinizin website deneyiminden hoşnut olarak ayrılması gerekiyor.

2) Yavaş Çalışan Bir Website Ziyaretçi Kaybı Sağlar

Websitede başka sayfalara gezinmek için dakikalarca beklemek, sinir bozucu bir deneyim olacaktır. Bu sayede ziyaretçilerin çoğu, bu süreleri beklemek istemeyecek ve websiteyi terk edecektir. Bir Google araştırması, insanların yüklenmesi yalnızca üç saniye süren bir websiteden ayrılma olasılığını %32 daha fazla gerçekleştiğini buldu. Bu yüzden ziyaretçilerinize konforlu ve hızlı bir deneyim sunmak en önemli faktörlerden biridir.

3) Hızlı Website SEO Açısından İyidir

Google, kullanıcılarının internette nerede vakit geçirdiğine ve ne kadar vakit geçirdiğine önem verir. Website ziyaretçileri hızlı yüklenen websitelerde daha çok vakit geçirdiğinden, Google’ın algoritmaları bu websiteler için daha verimli çalışır. Website sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlamak, arama motoru optimizasyonunun (SEO) dikkat edilmesi gereken bir parçasıdır. Hızlı website yüklenme süreleri Google arama sonuçlarında websitenizin ilk sayfada çıkmasına yetmez, fakat websitenizin yüklenme süresi alışılmış derecede yavaşsa bu websitenizi kesinlikle ilk sayfada çıkmaya uzaklaştıracaktır.

4) Website Hızı İletişimi Etkiler

Portent’in (Dijital Pazarlama Ajansı) yaptığı bir araştırmaya göre website hızının ziyaretçilerinizle olan iletişime etkisi olduğu bulundu. Bir işletme websitesine sahipseniz, hızlı bir websiteye sahip olmak kârınızı doğrudan etkileyeceği anlamına gelir. Websiteniz bir işletme websitesi olmasa bile, muhtemelen ziyaretçilerinizin websitenizde yapmasını istediğiniz birkaç işlem vardır (websiteye kaydolmak, sizi sosyal medyada takip etmek, bağış bırakmak vb.). Hızlı bir web barındırmaya yatırım yapmak, ziyaretçilerinizin bu ekstra adımı atmasına yardımcı olacaktır.

Hızlı Web Barındırma Sağlayıcısı (Odeaweb) Nasıl Seçilir?

Artık website hızının önemli olduğunu biliyorsunuz, ancak bu hızlı bir web barındırma servisi seçmenin kolay olduğu anlamına gelmiyor. Bunu kontrol ederken değerlendirebileceğiniz iki madde var:

1) Web Barındırma Planlarının Çeşitliliği

Doğru web barındırma şirketini seçmek, hızlı websiteye ulaşmada en önemli adımlardan biridir. Ancak doğru web barındırma planına yatırım yapmak da en az web barındırma şirketi seçmek kadar önemlidir. Web barındırma sağlayıcıları (Odeaweb), her biri farklı ihtiyaç seviyelerine uygun tasarlanmış birkaç ana web barındırma planı sunar.

Küçük bir işletme websitesi işletiyorsanız veya yalnızca hobinizi insanlarla paylaşmak için kişisel bir website sahibiyseniz, websitenizin ihtiyaçları nispeten az olacaktır. Muhtemelen günde binlerce ziyaretçi almayacaksınız, yönetimi basit sayıda sayfanız olacak ve çok büyük dosyalar barındırmayacaksınız. Websitenizin türüne göre de değişiklik gösterebilecek ve aynı zamanda temel ihtiyaçları bu seviyede olan kişiler için, WordPress Hosting yeterli olacaktır.

Ayda yüz binlerce ziyaretçi, yüzlerce sayfa ve genellikle çok sayıda büyük dosya barındırma gibi daha karmaşık ve büyük ihtiyaçları olan bir website sahibiyseniz, normal planlar sizin için yeterli olmayabilir. Ziyaretçilerinize daha iyi bir deneyim sunmak adına Kurumsal Hosting ya da Reseller Bayi Hosting düşünebilirsiniz.

Çoğu yeni website için üst düzey planlar hemen gerekli olmayacaktır. Ancak, websiteniz zamanla büyüyecek ve ihtiyaçlarınız artacağı için, özgür ölçeklendirme seçeneği sunabilecek bir web barındırma servisi (Odeaweb) seçmelisiniz.

2) Kullanılan Donanımlar

Web barındırıcınızın fiziksel sunucularının kalitesi de önemlidir. Yüksek kaliteli güncel teknolojiye yatırım yapan ve sunuculara düzenli olarak bakım yapan bir web barındırma sağlayıcısı (Odeaweb), daha yüksek hızlar da dahil olmak üzere websiteniz için daha iyi bir performans sunabilecektir.

Son olarak;

Websiteniz için web barındırma sağlayıcınız önemlidir, ancak hızlı bir website için yeterli değildir. Websitenizdeki içerik için kullandığınız resimlerin boyutuna dikkat etmeyi, sahip olduğunu eklenti sayısına ve tarayıcı önbelleklemeyi etkin duruma getirmeyi de deneyebilirsiniz. Yine de websiteniz için kusursuz bir başlangıç yapmak isterseniz saygın bir web barındırma şirketi (Odeaweb) seçmek, sizin için ilk adım olmalıdır.

Bu makalemizde “En Hızlı Web Hosting Hangisi?” sorusunu cevaplandırmaya çalıştık ve hızlı bir website için nelerin gerekli olduğunu aktardık. Umarız makaleyi okumaktan keyif almışsınızdır, hızlı bir website elde etme yolunda iyi şanslar.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.