Google Ads Kullanmanın 7 Faydası

0
Paylaşım
5
Görüntülenme

Google Ads Kullanmanın 7 Faydası

SEO, halihazırda en çok kullanılan arama sayfası sıralaması artırma yöntemi olsa da SERP’de (arama sonucu sayfası) üst sıralara çıkmanın en hızlı yolu Google Ads’dir.

Websiteniz yeteri kadar trafik almıyorsa ve hızlı olduğu kadar kolay bir çözüm istiyorsanız, Google Ads kullanmayı tercih edebilirsiniz. Fakat her şeyden önce bu isteğiniz için ödeme yapmaya hazır olmalısınız.

Bu makalede “Google Ads Kullanmanın 7 Faydası” konusuna değineceğiz ve Google Ads hakkında bilgi vereceğiz.

Google Ads Kullanmanın 7 Faydası

Reklam bütçesi olan işletmeler, aralarından seçim yapabileceği birçok taktik ve kanala sahiptir. Google Ads, seçimlerinizi diğer seçeneklerinizden ayırabilecek birkaç önemli avantaj sunmaktadır.

1) Hızlıca fark edilin

SEO, websitenin görünürlüğünü artırmanın ve daha fazla ziyaretçi çekmenin önemli bir yoludur. Ancak ücretli reklamcılığa göre daha yavaştır. Çoğu işletme, arama sıralamalarında artış konusunda bir ilerleme görmek için aylarca sürekli çalışmak zorundadır. Reklama bütçe ayırabilen bir işletme için ise bu sonuçları beklemek zor gelebilir.

İnsanları websitenize daha hızlı çekmeye başlamak istiyorsanız, Google Ads tercih edebilirsiniz. Google Ads ile SEO’dan daha hızlı ve daha az iş yükü ile istediğiniz görünürlük ve sonuçları elde edebilirsiniz.

Ayrıca Google Ads ile reklamlarınız çoğu zaman doğal sonuçların üzerinde görünür ve bazen görseller de içerebilir. Bu sayede reklamlarınız daha ilgi çekici olur ve tıklanma oranları artar.

2) Google’ın erişim olanağı fazladır

Google her gün 3.5 milyardan fazla arama sorgusu almaktadır. Google’a reklam vermek, büyük kitlelere ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Google Ads, yalnızca arama sonucu reklamlarıyla kalmaz. Son derece popüler Gmail ve YouTube dahil olmak üzere Google’ın diğer platformlarında da reklam verebilirsiniz.

Tüm bu olanaklar, Google Ads sayesinde dünya çapındaki tüm internet kullanıcılarının %90’ından fazlasına ulaşmanızı sağlar. Bu oran, hemen hemen tüm diğer reklam platformlarından elde edeceğiniz sonuçtan daha büyük bir erişim kazanmak anlamına gelir.

3) Reklamları ilgi düzeyine göre hedefleyebilirsiniz

Çok sayıda insana ulaşmak güzel fakat reklam konusunda daha da önemlisi doğru insanlara nasıl ulaşılabileceğini bulmak. Google Ads, websitenize tıklama kazandırmak ve ürünlerinizi satın almak için tıklama olasılığı en yüksek olan kişilerin önüne çıkarmak amacıyla seçenekler sunar.

4) Reklamlarınıza tıklama geldiğinde ödeme yaparsınız

Reklamcılık marka bilinirliği için gerekli ve yararlıdır. Ancak reklamcılıkta amacınız insanları işletmenizden haberdar etmekten çok, insanların markanızla etkileşime girmesini sağlamaktır. Websitenizi ziyaret etmek için reklama tıklatmak, bir reklam görüntülenmesinden daha değerlidir.

Google Ads için ana ödeme seçeneği PPC’dir (tıklama başına ödeme). Yani reklamınız görüntülenme aldığında ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Reklamınızın tıklanma sayısına göre ödeme yaparsınız. Bu sayede gerçek etkileşim kazanmanın yanında reklam bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

5) Reklam bütçesini kolayca kontrol edebilirsiniz

Reklam bütçenizi Google Ads gibi ücretli bir pazarlama platformuna yatırarak yatırım yaptığınızda, sahip olduğunuz bütçenin sınırları dahilinde kalabileceğinizi bilmelisiniz. Google Ads’de minimum harcama yoktur, bu nedenle fazla reklam bütçesi bulunmayan küçük işletmeler bile bu reklam platformunu kullanarak reklam yapabilir.

Ayrıca Google Ads, günlük maksimum bütçenizi belirlemenize izin verir. Bu sayede bu tutarı aştığınızda Google reklam gösterimini otomatik olarak durdurur. Reklam bütçenizi aşmadan planınıza sadık kalırsınız.

6) İlgili potansiyel müşterilere kolayca ulaşabilirsiniz

Websitenize gelen her ziyaretçi potansiyel bir müşteridir. Ancak birçoğu herhangi bir satın alma işlemi yapmadan yalnızca ziyaretçi olarak kalacaktır.

Google Ads, daha önce websitenizi ziyaret etmiş ziyaretçilerin markanızla tekrar etkileşim kurma olasılığını artıran reklamlar sunmanıza olanak tanıyan yeniden pazarlama stratejisi sunar. Bir ziyaretçinin websitenizde ne yaptığına ilişkin verileri, görüntüledikleri bir ürünü veya ziyaret ettikleri sayfalarla ilgili içerikleri vurgulayarak bunların insanların tekrar karşısına çıkmasını sağlar.

7) Gelişmiş analizlerle stratejinizi güçlendirebilirsiniz

Google Ads, PPC reklamlarınızda hangi eylemlerin işe yarayıp yaramadığını görüntülemeniz için ayrıntılı bir istatistik sağlayan faydalı analizler sağlar. Böylece reklamlarınızı ve zaman içinde elde edilen sonuçları sürekli olarak iyileştirebilme fırsatı elde edersiniz.

Son olarak;

Bütçeniz sınırlıysa çevrim içi pazarlama için ücretli platformlara başvurmak size zorlu bir strateji gibi gelebilir. Ancak içerik pazarlaması ve sosyal medya pazarlaması gibi teknik olarak ücretsiz olan çevrim içi pazarlama stratejileri için bile zaman içinde profesyonel yardım almanız gerekebilir.

Google Ads’e yatırım yaparak elde edeceğiniz ekstra reklam desteği, diğer platformlara göre daha fazla görünürlük ve daha hızlı trafik elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bu makalede “Google Ads Kullanmanın 7 Faydası” konusuna değindik ve Google Ads ile ilgili bilgi verdik. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.