Neden Bir Sunucu Kiralamalıyım?

0
Paylaşım
2
Görüntülenme

Bu konumuzda “Neden Bir Sunucu Kiralamalıyım?” sorusuna değineceğiz ve avantajlarından bahsedeceğiz.

Sanal sunucular, bir fiziksel sunucunun içindeki bilgisayarlardır ve tamamen bağımsızlardır. Kiraladığınız sunucu üzerinde kullanım, yönetim ve özelleştirme hakları yalnızca size aittir. Bu sayede ofisinizde fiziksel bir sunucu barındırmaya gerek kalmadan aynı özelliklere sahip sanal sunucu kiralayabilirsiniz.

Birçok işletme her geçen gün kendi ofislerinde sunucu barındırmak için binlerce lira harcıyor. Bu giderler; sunucu satın almak, sunucu bileşenlerini güçlendirmek/değiştirmek, fatura masrafı, ekstra sunucu maliyetleri ve yaşanabilecek kesintiler için personel bulundurmak olarak sıralanabilir.

Neden Bir Sunucu Kiralamalıyım?

Hala “Neden Bir Sunucu Kiralamalıyım?” Diyenler İçin:

Sadece sunucu barındırmak için bu kadar masrafa girmek istemeyen işletmeler sunucu kiralamalıdır. Sayılan bu giderlerin hepsi minimuma indirilerek daha kaliteli hizmet alınabilir. Hem şirket giderlerinden tasarruf edilmiş olur, hem de daha kaliteli hizmet alınmış olur. Yalnızca bir sunucunun sağlam ve verimli çalışması için harcanacak paralar, şirketin hedefleri için harcanmalıdır.

İşte bu durumda devreye Odeaweb giriyor. Kaliteli sunucu barındırma hizmetiyle firmalara büyük kolaylık sağlamak için her geçen gün kendini iyileştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor.

Bir VDS kiralayarak, işletmeniz için yeterli olacak miktarda depolama alanı ve donanım özellikleri edinebilirsiniz. Bu sayede bir sunucu barındırmak yerine, firmanıza yeterli olacak seviyede bir sanal sunucu kiralayarak fazla giderlerden kurtulmuş olacaksınız.

1) Sunucu Giderlerini Düşürmek

VDS kiralayarak; düzenli sunucu bakımı, kesintisiz ağ bağlantısı, verimli donanım performansı, sunucu yönetimi ve teknik destek gibi konularda endişelenmenize gerek kalmaz. Tüm bu hizmetleri göz önüne alacak olursak; bir sunucu barındırmanın yanında aylık giderlerinizi oldukça düşürecektir.

2) VDS Üzerinde Tam Kontrol Sahibi Olmak

Bir sanal sunucu kiralayarak da sunucunuz üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak sunucu özellikleri değiştirme, sunucunun içereceği yazılımları kurma (Plesk, CyberPanel, cPanel) ve sunucunuzu uzaktan yönetme gibi konularda sağladığımız kolaylıktan dolayı sunucunuz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

3) Sunucu Ölçeklenebilirliği

Sunucu özelliklerinizi yükseltmek ya da düşürmek istediğinizde bunu sağlıyoruz. Sunucunuzun CPU, RAM ve depolama alanı gibi özelliklerini yükseltmek isterseniz; aradaki fiyat farkını ödeyerek kolay bir şekilde sunucunuzu yükseltebilirsiniz. Aynı durum sunucu özelliklerini düşürmekte de geçerli. Eğer sunucunuz size fazla geliyorsa; sunucu özelliklerini düşürerek bir sonraki fatura tutarınızın yeni sunucu özelliklerinizde gelmesini sağlayabilirsiniz.

4) Güvenlik

Sunucu barındırma piyasasında en büyük endişelerden biri güvenliktir. İşletmenizi internete taşırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususlardan biridir. Odeaweb’de VDS kiralarken bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Bir sanal sunucunun güvenliği; kendi ofisinizde sunucu barındırmanın güvenlik seviyesiyle eşdeğerdir. Bunun nedeni; Odeaweb üzerinde teknik destek personelleri haricinde hiçbir personel sunucunuzun yönetimine ve sunucunuzun içeriğine erişemez. Teknik destek personelleri ise yalnızca sizin yazılı veya sözlü izniniz olduğu durumlarda erişebilir. Ayrıca güvenliği arttırmak için haftalık olarak ücretsiz yedekleme hizmetimiz sayesinde verilerinizi düzenli olarak yedekleyebilirsiniz.

5) Bağımsız Performans

Oluşturulan sanal sunucular yalnızca sahibine aittir. Başkalarına ait teknik sunucu sorunları, bir başka sunucu sahibini etkilemez. Aynı fiziksel makineye ait başka bir sunucudaki performans ve trafik dalgalanmaları, sizin sanal sunucunuza etki etmez.

6) Yönetim Özgürlüğü

Bir VDS kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri; sunucuya yönetmek için size tanınan haklarınızdır. Odeaweb, sunucunuzun güvenilir bir ağ bağlantısına sahip olduğundan, kesintisiz güç verildiğinden, güvenli bir ortamda barındırıldığından ve donanım performansının verimli olduğundan emin olur. Bunun yanı sıra sunucunuzu yönetmeniz için çeşitli hizmetler sunar. Sunucunuzu hızlı çalışan ve kolay anlaşılabilen kullanıcı dostu bir arayüzle yönetebilirsiniz. İşin teknik tarafına hakim olmanıza gerek yok, bu konuda Odeaweb teknik destek personellerinden 7 gün 24 saat kesintisiz destek alabilirsiniz.

7) Hızlı Kurulum

Odeaweb’den VDS (sanal sunucu) kiralamanın en büyük avantajlarından biri, sanal sunucunuzun dakikalar içinde kullanıma hazır hale getirilmesidir. Bir sunucu kiraladığınızda, sunucunuzun oluşturulmasını beklemek zorunda kalmadan hızlıca projenize başlayabilirsiniz. Bu sayede, vaktinizi daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

8) Taşınabilirlik

Sanal bir sunucuya sahip olmanın en büyük avantajlarından diğeri ise, uygulamalarınızın ve dosyalarınızın taşınabilirliği ve ne kadar hızlı değişiklik yapabileceğinizdir. Sunucu özelliklerinizi düşürmek ya da yükseltmek istediğinizde ekstra bir uğraş vermeden sunucunuzu özelleştirebilirsiniz. Ayrıca sunucu değiştirmek istediğinizde dosyalarınızı kolayca başka bir sunucuya aktarabilirsiniz.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.