Sosyal Medya Akışı WordPress Websiteye Nasıl Bağlanır?

0
Paylaşım
10
Görüntülenme

Sosyal Medya Akışı WordPress Websiteye Nasıl Bağlanır?

Sosyal medya, websiteye trafik çekmek için kullanılan verimli bir araçtır. Çevrim içi pazarlama için bir stratejisi bulunan işletmeler bu gerçeği kabul eder.

İnsanların websitenizi ziyaret etmesini sağlamak için sosyal medyayı kullanmanın yanı sıra, websitenizi sosyal medya akışlarınızı tanıtmaya yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Bunu yapmanın en verimli ve kolay yollarından biri ise sosyal medya akışınızı WordPress websiteleri üzerinde WordPress eklentileri ile sağlamaktır.

Bu makalede “Sosyal Medya Akışı WordPress Websiteye Nasıl Bağlanır?” konusuna değineceğiz ve sosyal medya akışları hakkında bilgi vereceğiz.

Sosyal Medya Akışı WordPress Websiteye Nasıl Bağlanır?

Aşağıdaki adımları takip ederek WordPress websitenize bir sosyal medya akışı kurabilirsiniz:

1) Kurulacak sosyal medyaların akışlarını belirleyin

Websitenize yerleştirmeye karar verdiğiniz sosyal medya akışlarını belirlemelisiniz. Her sosyal medya için farklı akışlar olduğundan hangi akışların websitede gösterilmesini istediğini önceden belirlemeniz gerekiyor.

1.1) Facebook akışınızın beslenmesine karar verdiyseniz bir Facebook sayfa eklentisi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde gömülü akış kodu oluşturabilirsiniz.

1.2) Twitter zaman çizelgenizde ne tür güncellemelerin görüneceğine karar vermek için ve nasıl görüneceğini özelleştirebilmek için Twitter zaman çizelgesi adımlarını takip etmelisiniz.

1.3) Pinterest için Pinterest Widget Oluşturucusu’nu tercih edebilirsiniz. Bu araç sayesinde seçtiğiniz panoları websitenizde görüntüleyebilirsiniz.

Bu sosyal medya kanallarının her biri için ihtiyacınız olan kodu oluşturduktan sonra, oluşturulan kodu websitenizin HTML koduna ve akışın görünmesini istediğiniz sayfada bırakmanız yeterli olacaktır.

2) Akışları WordPress eklentileri sayesinde kurun

Akışınıza birden fazla kanal eklemek veya fazladan kodlarla uğraşmaktan kaçınmak istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç sosyal medya eklentisi bulunuyor. Aşağıda en popüler seçenekleri görebilirsiniz:

2.1) Juicer, diğer sosyal medya platformlarının yanı sıra Facebook, Twitteri, Instagram, YouTube, Tumblr, Pinterst, LinkedIn ve Yelp dahil olmak üzere birçok farklı sosyal medya kanalından besleme akışı almanıza izin veren ücretsiz bir eklentidir.

2.2) Walls.io, birden fazla sosyal medya platformunda içerik çeken sosyal medya duvarları oluşturmanıza izin veren bir eklentidir. Ücretsiz sürümünde Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube’u kullanabilirsiniz. Ücretli sürümünde ise LinkedIn ve Reddit dahil olmak üzere bu listeye birkaç sosyal medya platformu daha eklenir.

2.3) Flow-Flow, ana sosyal medya akışınızdaki verileri alarak websitenizdeki herhangi bir sayfaya yansıtmanızı sağlar. Ücretsiz sürümünde Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest sosyal medya platformlarından akışlar ekleyebilirsiniz. Ücretli sürümünde ise 14’ten fazla farklı sosyal medya platformu desteği sunmaktadır.

2.4) Smash Ballon Social, yalnızca Instagram’a özel bir eklentidir. Bir veya daha fazla Instagram beslemesinden verileri alarak fotoğrafları websitenize yerleştirmenizi kolaylaştırır. Ayrıca özelleştirmesi kolaydır.

Bu eklentilerin çoğu benzer işlevsellik sunar. İhtiyaçlarınız için hangisinin daha verimli olduğuna karar vermek için her birini test etmeyi deneyebilirsiniz.

3) Sosyal medya akışınızın websitenizde nerede görünmesini istediğinizi seçin

Sosyal medya beslemenizin yalnızca ana sayfanızda görünmesini isteyebilirsiniz. Ya da özel olarak seçeceğiniz başka bir sayfada görünmesini de isteyebilirsiniz. Hedeflerinize en iyi şekilde ulaşabilmek için bu akışları websitenizin neresine ekleyeceğinizi önceden belirlemelisiniz. Eklemeyi düşündüğünüz yerlerde, o sayfanın akışın ana amacına uygun olup olmayacağını veya dikkat dağıtıp dağıtmayacağını da hesaba katmalısınız.

Bu konuda verebileceğimiz bir ipucu bulunuyor. Sosyal medya akışlarını ana sayfanızdan uzak tutmalısınız. İyi tasarlanmış çoğu açılış sayfaları, dikkat dağıtıcıları en aza indirerek verimini korur. Böylece ziyaretçileriniz yalnızca yapmalarını istediğiniz ana eyleme odaklanabilirler. Bir sosyal akış, ziyaretçilerinizin dikkatlerini bozmasına yetecektir.

4) Besleme stilinizi belirleyin

WordPress websitenize bir sosyal medya akışı eklemek için derlediğimiz tüm seçenekler, nasıl göründüğünü özelleştirmenin bir yolunu zaten içerir. Akışın genel boyutu ve şekli, kaç tane sosyal akışın görüneceğini ve hangi tür sosyal güncellemelerin alınacağını kontrol edebilmenizi sağlarlar.

Ayrıca bazı seçenekler, beslemenin sayfada nasıl göründüğüne ilişkin rengi veya diğer görsel stil öğelerini değiştirme seçeneği sunar. Bu özelleştirmeleri kullanarak sosyal medya akışlarının websitenizin genel stiliyle eşleştiğinden emin olabilirsiniz. Sayfanızda en çok neyin işe yaradığını görmek için farklı stil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Son olarak;

Hem sosyal medya profilleriniz hem de WordPress websiteniz, müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmanızın bir yoludur. Müşterilerinizle ilişkilerinizi güçlendirerek daha fazla insanı sosyal medyada sizi takip etmeye teşvik edebilirsiniz. Sosyal medya platformlarınızda sunduğunuz içeriklerin websitenizdeki ziyaretçilerin de yararlanmasını sağlayarak müşteri ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

Bu makalede “Sosyal Medya Akışı WordPress Websiteye Nasıl Bağlanır?” konusuna değindik ve sosyal medya akışlarıyla ilgili bilgi verdik. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.