Website Güvenlik Denetleyicilerinin 4 Faydası

0
Paylaşım
1
Görüntülenme

Website Güvenlik Denetleyicilerinin 4 Faydası

Bir website güvenlik denetleyicisi ve güvenilir bir barındırma şirketi (Odeaweb) kullanarak websitenizi güvende tutmak isteyebilirsiniz. Bu önemli adım yalnızca websitenize değil, websitenizdeki kullanıcılarınıza ve potansiyel müşterilerinize de fayda sağlar.

Bu makalede “Website Güvenlik Denetleyicilerinin 4 Faydası konusuna değineceğiz ve website güvenlik denetleyicisinin ne gibi faydaları olabileceğinden bahsedeceğiz.

Website Güvenlik Denetleyicilerinin 4 Faydası

Website Güvenlik Denetleyicilerinin 4 Faydası

Bir website güvenlik tarayıcısı, herhangi bir açığı arayıp bulmak için websitenizi düzenli olarak kontrol eden araçtır. Bu taramalar düzenli olarak gerçekleştiği gibi bir güvenlik aracı; herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için bilinen tehditleri, kötü amaçlı yazılımları ve kara listeleri kontrol eder.

Tarama sonucunda bir sorun ortaya çıkarsa, websitenize kötü amaçlı yazılım bulaştığını bildiren bir uyarı alırsınız ve websitenizi temizlemek için sizden izin isterler. Bu izni verdiğiniz anda eğer yazılım kalıcı olarak silinebiliyorsa silinir, silinemiyorsa kara listeye alınarak website güvene alınır.

Bu araçların çoğu; websitenizi tehlikeye atabilecek virüsleri, kötü amaçlı yazılımları ve diğer güvenlik tehditlerini de kaldırabilir. Bir güvenlik uzmanı değilseniz, tek başınıza bu güvenlik açıklarını bulup silmek sizin için oldukça zor olacaktır. Bu durumlarda yardımınıza bu güvenlik eklentileri yetişmektedir.

Çoğu website güvenlik tarayıcısında bazı temel özellikler bulunmaktadır. Websitenizi önceki virüs bulaşmamış bir sürüme geri yüklemeniz gerektiğinde kullanabilmeniz için düzenli website yedeklemeleri yapabilirler. Websitenizi DDoS saldırılarından ve spam saldırılarından korumak için websiteye entegre bir güvenlik duvarı barındırırlar.

Kısacası bir website güvenlik denetleyicisi, websitenizi güvenlik sorunları için sürekli ve düzenli olarak tarar ve kötü amaçlı yazılımları veya diğer tehditleri kaldırır. Websitenizi düzenli olarak güvende tutmak için farklı yazılımlar birleştirerek bunları bir arada kullanır.

Website Güvenlik Denetleyicisi Kullanmanın 4 Faydası

Bir website güvenlik denetleyicisi kullanmazsanız websitenizi saldırılara açık bırakmış olursunuz. Bir gün websiteniz kötü niyetli kişiler ya da bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrarsa (bu çok düşük bir ihtimal değil) çok değer verdiğiniz içeriğinizi ve daha da önemlisi website yönetimini kaybedebilirsiniz.

1) Gelişmiş Güvenlik

Ziyaretçinizin size olan güvenini korumak önemlidir. Yetkin bir tasarıma sahip olmak, yüksek kalitede içerik üretmek, pozitif bir kullanıcı deneyimi oluşturmak ve spam mesaj göndermemek gibi, ziyaretçi güvenini arttırmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

Ancak bunların hepsini yapıyorsanız olsanız bile, websitenizi saldırıya uğraması oluşturduğunuz tüm bu güveni kolayca yok edebilir. Bu nedenle diğer her şey gibi website güvenliğine de el atmak çok önemlidir.

Websitenize saldırı yapılırken bir ziyaretçinin websitenize girdiğini ve bilgisayarına kötü amaçlı yazılım yüklenildiğini öğrendiğini düşünün. Veya websitenize girdiğinizde bağlantılarınızın tümünün spam içerikli websitelere yönlendirildiğini hayal edin. Daha da kötüsü bir bilgisayar korsanının müşterilerinizin tüm hassas kişisel bilgilerini ele geçirdiğini düşünün.

Bu senaryolar aslında yaşanması güç, uzak ihtimaller değillerdir. Ancak bir website güvenlik denetleyicisi kullanılarak engellenebilirler. Bu prensipte çalışan bir güvenlik aracı, websitenizi yukarıdaki sorunlardan ve daha fazlasından korumaya yardımcı olacaktır.

2) Düzenli Koruma

İnternette çok fazla kaliteli içerik ve yararlı bilgi olsa da bir o kadar da tehdit bulunmaktadır. Çoğu yazılım ve CMS’nin (İçerik Yönetim Sistemi) güvenlik açıkları olduğundan websiteler %100 korumalı değildir.

Tüm yazılımlarınızı, eklentilerinizi, temalarınızı ve uygulamalarınızı güncel tutarak güvenlik açıklarını kapatmanız gerektiğini duymuşsunuzdur. Peki ya bunlarla bitmeyen ve görünmeyen riskler?

Güvenlik denetleyicileri ile mevcut ve gelecekteki riskleri henüz bir sorun haline gelmeden engelleyebilirsiniz. Üstelik kişisel olarak bir müdahalede bulunmanıza gerek kalmadan.

3) Rahatlık

Websitenizin 7 gün 24 saat korunduğunu bilerek içerisinde gezinmek ve işlem yapmak daha rahatlatıcıdır. Kafanızda düşünmeniz gereken bir sorun daha ortadan kalkmış demektir. Bir website güvenlik denetleyicisi ile, websitenize giriş yapma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Geliştirilen yazılım sayesinde websitenize kötü amaçlı yazılım ya da virüs sokulduğunda bazı durumlarda haberiniz bile olmadan yok edilecektir.

4) Geliştirilmiş Website Performansı

Websiteniz bir DDoS saldırısı yaşıyorsa veya kötü amaçlı yazılım bulaşmışsa, websitenizin düzgün çalışmayacağından emin olabilirsiniz. Bazı durumlarda websiteniz tamamen kapanacak, giriş yapamayacaksınız.

Bir website güvenlik denetleyicisi yalnızca websitenizi yavaşlatacak tehditlere karşı koruma sağlamakla kalmaz. Çoğu website güvenlik denetleyicisinde websitenizin performansını da artıracak çeşitli yerleşik özellikler bulunmaktadır.

Güvenilir Bir Website Güvenlik Denetleyicisi

Bir website güvenlik denetleyicisinin, websitenizi güvende tutmak için kullanabileceğiniz birçok seçenekten sadece biri olduğunu unutmayın. Yalnızca güvenlik denetleyicileri ile websitenizi tamamen güvende tutamayabilirsiniz. Ancak tüm güvenlik önlemlerini tamamlayarak endişe etmeden websitenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Website güvenlik denetleyicisi olarak SiteLock’u kullanabilirsiniz. Dünya üzerindeki websitelerinin %15’inden fazlasının kötü amaçlı yazılım içerdiğini biliyor muydunuz?

SiteLock kullanarak bu istatiğin bir parçası olmaktan kaçınabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak kaldırarak, dosya değişikliklerini izler ve e-posta veya kontrol paneliniz aracılığıyla size günlük uyarılar gönderir. İnternette SiteLock gibi yüzlerce website güvenlik denetleyicisi bulunmaktadır. Sizler de bu konuda araştırma yaparak en güvendiğiniz website güvenlik denetleyicisini bugün websitenize ekleyebilirsiniz.

Bu makalede “Website Güvenlik Denetleyicilerinin 4 Faydası” konusuna değindik ve website güvenlik denetleyicileri ile website güvenliğini arttırmanın yollarını aktardık. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur ve website güvenliği konusunda kafanızda oluşan sorular cevaplanmıştır.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.