Websitenize Profesyonel Görünüm Katın

0
Paylaşım
11
Görüntülenme

Websitenize Profesyonel Görünüm Katın

Ziyaretçilerin %75’i, bir şirketin güvenilirliği hakkında yorum yapmak için websitelerine dayanarak bir yargıya vardıklarını söylüyor.

Website, yüksek kaliteli ve yenilik düşünülmüş görünmüyorsa, yeni müşteriler şirketin çalışma biçiminin daha iyi olduğunu düşünmeyecektir. Websiteniz, yeni potansiyel müşteriyi karşıladığınız bir işletme yüzüdür. Yeni insanlara şirketinizin güvenilir olduğuna inanmaları için her türlü nedeni sağlayan bir ilk izlenim vermelisiniz. Bu da, profesyonellik öncelikli bir website oluşturmak anlamına gelmektedir.

Bu makalede “Websitenize Profesyonel Görünüm Katın” konusunu inceleyeceğiz ve profesyonel görünümün neden önemli olduğunu anlatacağız.

Websitenize Profesyonel Görünüm Katın

Websitenize Profesyonel Görünüm Katın

Potansiyel müşterilerin websitenize geldikleri anda güvenlerini kazanmak istiyorsanız, websitenize özensiz veya profesyonel olmayan herhangi bir şeyin girmesine izin vermemeniz gerekir. Bunlar, yeni potansiyel müşterilerinizi kaybetmenize neden olabilecek en büyük engellerdendir.

Websitenizi daha profesyonelce hazırlanmış şekilde göstermek için analiz edip, düzenleyebileceğiniz birkaç madde bırakıyoruz:

1) Kötü Tasarımdan Kaçının

Kötü website tasarımı birçok farklı anlama gelebilir. Websitenizin tasarımının modası geçmiş olması, ana sayfanızın dağınıklık nedeniyle çekiciliğini kaybetmiş olması veya website navigasyonunun eskide kalmış olması gibi ziyaretçilerin istemeyeceği türden şeylerden kaçınmalısınız.

İnsanların websiteyi gördükleri anda tıklamalarına neden olan türde bir tasarıma sahip olmalısınız. Yeterli miktarda trafik alıyorsanız ancak ziyaretçilerin hemen çıkma oranı oldukça düşükse, kötü bir tasarıma sahipsiniz denebilir. Bu sorunu profesyonelce çözmek için elbette bir tasarımcı kiralamayı düşünebilirsiniz.

2) Bozuk Bağlantıları Düzenleyin

Kullanıcılarınızdan biri bir 404 hata sayfasına gelirse, ihtiyaç duydukları şey artık bulunamıyor demektir. Websitenizdeki bir bağlantı aracılığıyla hata sayfasına ulaşılırsa, bu hayal kırıklığı ziyaretçiyi websitenizden uzaklaştıracaktır.

Websiteler güncellendikçe ve sayfalar arttıkça, bozuk bağlantılar meydana gelebilir. Ancak bunların websitenizde uzun süre kalmasına izin vermemek için düzenli bir bakım yapmalısınız. Nadiren çalışmayan bir bağlantıya denk gelmek kötü bir izlenim yaratmayabilir, ancak eski içeriklerdeki tüm bağlantılara artık ulaşılamıyorsa, websiteniz özensiz gözükecektir.

İyi haber şu ki: websitenizdeki bozuk bağlantıları onarmak oldukça kolaydır. Websitenizdeki tüm bozuk bağlantıları bulma sürecini otomatikleştirerek işinizi kolaylaştıracak ücretsiz araçlar bulunmaktadır. Örneğin brokenlinkcheck websitesini ziyaret edebilirsiniz.

3) Özensiz Yazıdan Kaçının

Kötü dil bilgisi ve yazım hataları, websitenizde ne anlatmaya çalıştığınızı anlamaya çalışan birinin dikkatini dağıtır. Bu sorunu bir metin yazarı kiralayarak çözebilirsiniz. Ya da küçük hataları ve kendi başınıza halledebileceğiniz, dil bilgisini geliştirmenin yollarını arayarak websitenizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Hem doğru yazılmış hem de ikna edici profesyonel bir metin hazırlamak, websitenizin ne kadar resmi hissettirdiği ve insanları satın almaya ikna etmede ne kadar iyi iş yaptığı konusunda büyük bir fark yaratacaktır.

4) Eski İçerik Analizi Yapın

Artık piyasada olmayan veya modası geçmiş sektör haberlerini öne çıkaran bir ürün hakkında bir blog yazısı yazdıysanız, bu bilgi websitenizde yeniden yayınlamak için iyi bir nedeniniz yoktur. Yılda en az bir kez, eski içeriklerinizi gözden geçirmelisiniz.

İçerik denetimi yaparak, websitede şu anda çalışmayan veya şirketinizin kötü veya güvenilmez görünmesine neden olabilecek her şeyden kurtulmanıza yardımcı olabilirsiniz.

5) Kötü Mobil Deneyimi Engelleyin

Tüm çevrim içi alışverişlerin yaklaşık üçte biri mobil cihazlarda gerçekleşmektedir.

İşletmeler, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir websiteye sahip olmaktan kaçınamaz hale gelmişlerdir. Websitenize mobil cihazdan bağlanan ziyaretçiler kötü bir deneyim yaşarsa sadece websiteden ayrılmakla kalmazlar, tekrar ziyaret etme olasılıkları da oldukça düşecektir.

Websitenizi mobil uyumlu bir sürüme yükseltmelisiniz. Mobil cihazlarda verimli bir şekilde çalışmayan bir website, profesyonel görünümünüzü olumsuz yönde etkiler ve birçok potansiyel müşteri kaybettirir.

6) Dikkat Dağıtan Reklamları Kaldırın

İçeriğiniz ne kadar harika olursa olsun, içeriği çevreleyen reklamlar dikkati dağıtan ve sayfanın dağınık görünmesine neden olan türdeyse, bu görünüm websitenizi ucuz ve profesyonellikten uzak hissettirecektir.

Güvenilirliğinizi azaltacak şekilde dikkat dağıtıcı olmayan reklamlar barındırmak mümkündür. Ziyaretçilerin reklamları ilgi çekici bulmayabilir ya da rahatsız edici bulabilir. Bu da onların gözünde güveninizi kaybetmeniz anlamına gelir.

Websitenizdeki reklamları ortadan kaldırmayı mümkün kılan bir iş modeliniz bulunuyorsa, reklamları kaldırmak en iyi çözüm olacaktır. Ancak websitenizi ve işinizi ayakta tutmak için reklamlara ihtiyacınız varsa, websitenizdeki her sayfayı reklamla doldurmamalısınız. Reklamların sayfadaki bilgileri azaltmayacağı şekilde tasarlandığından emin olmalısınız. Ayrıca, reklam seslerinin otomatik olarak çalınmasına izin verilmediğinden de emin olmalısınız. Bir sayfaya girildiğinde bir anda bir reklam videosuyla karşı karşıya kalmak, büyük bir hayal kırıklığı olacaktır.

Bu makalede “Websitenize Profesyonel Görünüm Katın” konusunu işledik ve geliri arttırmak için profesyonel görünümün ne kadar önemli olduğunu aktardık. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.