WordPress İçin 8 Adet 404 Yönlendirme Eklentisi

0
Paylaşım
9
Görüntülenme

WordPress İçin 8 Adet 404 Yönlendirme Eklentisi

404 sayfası, ziyaretçilere bozuk bir bağlantıya ulaştıklarını söyleyen akıllı bir mesaj vermek için sıklıkla kullanılır. WordPress 404 eklentileri, 404 hatalarınızı otomatik olarak işlemenize yardımcı olabilir. Bu eklentiler, ziyaretçileri ilgili bir sayfaya yönlendirir ve tüm 404 hatalarını günlüğe kaydederek 404 sayfanızı özelleştirmek için size yaratıcı kontroller sağlar.

Bu makalede “WordPress İçin 8 Adet 404 Yönlendirme Eklentisi” konusuna değineceğiz ve WordPress eklentileri önereceğiz.

WordPress İçin 8 Adet 404 Yönlendirme Eklentisi

Websitenizde belirli bir sayfa bulunamadığında bir 404 hata sayfası görüntülenir. Bu sayfa genellikle website ziyaretçisini istenen sayfanın artık mevcut olmadığı konusunda uyarmaktadır.

Websitenizin kalıcı bağlantı yapısındaki değişiklikler 404 hatasına neden olabilir. Eksik veya bozuk website dosyaları da 404 hatası oluşturur. WordPress’te bu dosya, URL’lerinizi ziyaretçiler ve arama motorları tarafından okunabilir hale getirmek için yeniden yazar. Özel bir sınıflandırma veya yeni bir özel gönderi türü oluşturduğunuzda website dosyalarını güncellemezseniz 404 hatası alabilirsiniz.

404 hatalarının çözümü nedir?

404 hataları kalıcı bağlantı değişikliklerinden kaynaklanıyorsa, hızlı bir çözüm bulunuyor. Websitenizdeki kalıcı bağlantıları temizlemeniz bunun için yeterli olacaktır. WordPress yönetici kontrol paneline giriş yapın ve Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar konumuna gidin. Ardından herhangi bir değişiklik yapmadan ekranı aşağı kaydırın ve Değişiklikleri Kaydet’e tıklayın. WordPress .htaccess dosyanızı otomatik olarak güncelleyecektir.

  • “Redirection” Eklentisi

Redirection, neredeyse tüm websiteleri ile uyumlu, basit ve kullanımı kolay bir ücretsiz WordPress eklentisidir. Birkaç eski sayfaya yönlendirme yapmak için kullanabilir veya içinde binlerce yönlendirme içeren kapsamlı ve karmaşık bir yönlendirme yapısı kurabilirsiniz.

Bu eklenti hem 404 hem de 301 yönlendirme için kullanılabilir. Her iki yönlendirme çeşidi de ziyaretçi deneyiminizi geliştirmek ve websitenizin genel sıralamasını iyileştirmek istediğinizde kullanışlıdır.

Ayrıca bir ziyaretçiyi yalnızca belirli kriterleri karşılaması durumunda başka bir sayfaya yönlendirecek koşullu yönlendirmeler de ayarlayabilirsiniz. Bu, ziyaretçinin geçmişte websitenizle nasıl etkileşim kurduğuna bağlı olarak website deneyimini gerçekten kişiselleştirmenize olanak tanır.

  • “404 to 301” Eklentisi

404 to 301, tüm 404 hatalarını yeniden yönlendirmenize yarayan basit bir eklentidir. Her 404 hatası için genel bir yönlendirme veya özel bireysel bir yönlendirme ayarlamanıza olanak tanır. Bu araç ayrıca websitenizdeki bozuk bağlantıları bularak size zaman kazandırır. Kolayca takip edip düzeltebilmeniz için her 404 hatasının bir günlüğünü tutar ve herhangi bir 404 hatasıyla ilgili e-posta bildirimi almanızı sağlar.

  • “404 Solution” Eklentisi

404 Solution, 404 hatasını mevcut herhangi bir sayfaya yönlendirerek ziyaretçilerinize daha iyi bir website deneyimi sunar. Zaman kazanmak için kullanabileceğiniz bu araç, ilgili bir sayfaya yönlendirmenize yardımcı olacak bir sayfa önerileri listesi görüntüler.

  • “Custom 404 Pro” Eklentisi

Custom 404 pro, hafiftir ve kurulumu kolaydır. 404 hatalarını mevcut sayfalara veya belirli adreslere yönlendirmenizi sağlar. Ayrıca 302, 307 ve 308 yönlendirmelerini desteklemek için yaygın 301 yönlendirmelerinin ötesine geçer.

  • “All in One SEO” Eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi bu eklenti SEO ile ilgilidir. Bu popüler eklenti, website SEO’sunu artırmak için bir dizi özellik sunar. Bu özelliklerden biri kaliteli bir 404 yönlendirme seçeneği sunar.

Yöneticiler birden fazla URL’yi aynı sayfaya kolayca yeniden yönlendirebilir ve eklenti ayrıca ziyaretçi, tarayıcı ve yönlendiren ayrıntılar dahil olmak üzere tüm yönlendirme bilgilerini listeleyen WordPress panolarında bir günlük tutar.

  • “All 404 Redirect“ Eklentisi

Tüm URL’ler için elle tek tek yönlendirme oluşturmak zaman alan bir iştir. All 404 Redirect, 404 sayfalarının tamamını ana sayfanıza yönlendirerek size zaman kazandırır. Bu eklenti sayesinde ziyaretçiler bozuk bir bağlantıya ulaştığında ana sayfanıza geri yönlendirilecektir.

  • “SeedProd” Eklentisi

SeedProd, WordPress için özel 404 sayfa desteği de içeren kapsamlı bir açılış sayfası oluşturucudur. Yaratıcılığınıza güveniyorsanız resimler, videolar ve butonlarla birlikte sıfırdan kendi 404 sayfanızı oluşturabilir veya SeedProd’un önceden oluşturulmuş 404 sayfa şablonlarından biriyle süreci kolaylaştırabilirsiniz.

  • “404page” Eklentisi

404 page, yeniden yönlendirmeler veya ek sunucu istekleri oluşturmaz. Bu eklenti, ziyaretçileri websitenizde tutmak için yararlı bir özel 404 hata sayfası oluşturmanıza olanak tanır.

Son olarak;

Birkaç 404 hatası, ziyaretçi deneyimini kesintiye uğratarak yüksek hemen çıkma oranlarına neden olabilir. Her hatayı tek tek düzeltmek yerine, WordPress için yönlendirme eklentilerini tercih etmek etkili bir çözümdür. Bu eklentiler, 404 hata sayfalarını takip ederek bozuk bağlantıları ilgili sayfalara ulaştırmada size yardımcı olur.

Bu makalede “WordPress İçin 8 Adet Yönlendirme Eklentisi” konusuna değindik ve WordPress eklentileri önerdik. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.