WordPress ile İşletme Websitesi Açılır mı?

0
Paylaşım
10
Görüntülenme

WordPress ile İşletme Websitesi Açılır mı?

Aralarından seçim yapabileceğiniz düzenlerce farklı website oluşturucu, platform ve içerik yönetim sistemi bulunması bir endişe kaynağıdır. Bu düşüncenin en sonunda genelde WordPress üzerinde karar kılınır. Peki WordPress ile işletme websitesi açılır mı?

WordPress şu anda internetin yaklaşık %30’una güç sağlıyor. Bu çok büyük bir yüzde gibi görünmeyebilir, ancak insanların bir website oluşturmanın yüzlerce farklı yolu içinde karşılaştırıldığında gerçekten etkileyici bir sayı.

Bu makalede “WordPress ile İşletme Websitesi Açılır mı?” sorusuna değineceğiz ve WordPress’in işletme websitelerine yararlarını aktaracağız.

WordPress ile İşletme Websitesi Açılır mı?

WordPress ile İşletme Websitesi Açılır mı?

Öncelikle WordPress, bir içerik yönetim sistemidir. Bir içerik yönetim sistemi özünde website oluşturmanıza, kodlama bilmeden içerik oluşturmanıza, düzenlemenize ve yönetmenize olanak tanır.

Başlangıçta bir blog platformu olarak başladı, ancak ilk günlerinden beri WordPress; şu anda dünyanın en büyük websitelerine güç vermeye başladı.

Bir işletme websitesi için WordPress’i kullanırsanız; websitenizi tonlarca temayla donatabilir, eklentilerle yeni işlevler ekleyebilir, içeriğinizi oluşturmak ve yönetmek gibi yerleşik temel özellikleri kullanabilirsiniz.

İşletmenizi kurmak için bir platform seçerken, kişisel kullanım için basit bir website oluşturan birinden farklı ihtiyaçlarınız vardır.

Bir işletme sahibi olarak, websitenizin size esneklik ve tam kontrol sunması gerekir. Platform, kullanımı kolay olmalı ve işletmenizin artan taleplerini karşılayacak şekilde ölçeklendirilmelidir.

Düşük Maliyet

Maliyetleri mümkün olduğunca az tutmak istiyorsanız ve kaliteden ödün vermek istemiyorsanız, WordPress sizin için biçilmiş kaftandır.

WordPress, tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Bu konuda tek yatırımınız alan adınıza ve WordPress barındırma planına olacaktır. Ya da websiteyi kurarken ücretsiz bir tema mı yoksa ücretli profesyonel bir tema mı kullanmak istediğinize göre değişecektir.

Bazı ön ödeme maliyetleriniz bunlar gibi olacaktır, ancak devam eden daha düşük maliyetlerle birlikte gelecek yıllar için daha iyi bir yatırım yapmış olacaksınız.

Esneklik

WordPress ile gelişmiş e-ticaret websitelerinden bin sayfalık içerik makinelerine ve aradaki her tür websiteye kadar istediğiniz türde websiteyi kurabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce farklı website tema seçeneğinin yanı sıra, websitenize daha fazla özellik eklemek için seçebileceğiniz en popüler WordPress eklentilerinden oluşan devasa bir kitaplık da sizi bekliyor olacak.

WordPress’in neredeyse sonsuz esnekliği, bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biridir. Ne tür bir iş websitesi kurmak istediğiniz önemli değil, WordPress her tür gereksinimi karşılayacak şekilde geliştirilmiştir.

Kullanımı Kolay

WordPress’in yaygın olarak tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise, kullanımının oldukça kolay olmasıdır. Websitenizin hedefi üzerinde sonsuz derecede kontrole sahip olarak kullanımı kolay arayüzün tadını çıkarabilirsiniz. Websitenize WordPress yüklemek, temanızı oluşturmak, eklentileri yüklemek ve hatta farklı sorunları gidermek gibi başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi yapmanıza yardımcı olacak çok fazla sayıda WordPress eklentisi ve öğreticisi bulunmaktadır.

Geniş Topluluk

Websitenizle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, her zaman güvenebileceğiniz büyük bir topluluk yardıma hazır bir şekilde bekliyor olacaktır. Tema ve eklenti sağlayıcılarınızdan çok sayıda destek materyali bulmanın yanı sıra, ihtiyacınız olan ne ise yalnızca Google’da aratarak daha önce aynı durumu yaşamış olan insanlardan destek alabilirsiniz. WordPress çok popüler olduğundan, kendisini adamış ve gerçekten yardımsever bir topluluk ortaya çıkarmıştır.

Sonsuz Özelleştirme

WordPress, sonsuz özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Binlerce gönderisi olan ve ayda milyonlarca ziyaretçi alan en büyük websitelerini bile ölçeklendirmek ve yönetmek için tasarlanmıştır. Ayrıca bu büyümeyi karşılamak için büyük bir yükseltme de gerekli değildir. En başından itibaren websitenizi zamanla ölçeklendirebilmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Güvenlik

Bir işletme sahibi olduğunuz için, websitenizin güvenli olması gerekir. Websitenizin saldırıya uğraması veya güvenlik ihlali yaşaması, ziyaretçilerinizin gözünde güven kaybına neden olacaktır. Bazı durumlarda kişisel verileri, kurtarılması zor olabilecek şekilde kaybedebilirsiniz.

Hemen hemen her sistem bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızdır. WordPress çok popüler bir platform olduğu için saldırıya uğraması daha olasıdır. WordPress kitaplığındaki onlarca güvenlik eklentisiyle bile kayda değer bir güvenlik duvarı oluşturabilirsiniz. Bu WordPress websitenizi birçok farklı siber güvenlik tehdidine karşı koruyacaktır.

Tam Kontrol

WordPress açık kaynak kodludur ve kendi websitenizi kendiniz barındıracaksınız. Bu cümle, websitenizle ilgili her şeye sahip olduğunuz anlamına gelir. Dosyalarınız, içeriğiniz, medyanız ve hatta websitenizi barındırmak istediğiniz yer bile buna dahil olabilir. Websitenizi istediğiniz zaman etkili bir şekilde toplayıp başka bir yere de taşıyabilirsiniz.

Bu makalede “WordPress ile İşletme Websitesi Açılır mı?” sorusuna değindik ve WordPress’in işletme websiteleri için ne gibi yararları olabilir bunları anlattık. Umarız makaleyi keyifle okumuşsunuzdur ve WordPress tabanlı işletme websiteleri hakkında kafanızda oluşan sorular cevaplanmıştır.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.