Güncel İndirimlerimizi Kaçırmayın %20’ ye Varan İndirim Fırsatları Tıkla Gözat

Teknolojik Altyapı

Teknolojik Altyapı

Teknolojik Altyapımız

Odeaweb tüm paylaşımlı web sunucularını Türkiye ve Almanya bulunan veri merkezlerinde, kendi network altyapısı (sadece Türkiye) üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde internet erişimine sunmaktadır. Kurumsal ölçekli donanımlarımız sayesinde en az downtime garantisi veriyoruz. Web sitelerinizden en iyi performansı elde edebilmeniz için altyapımızı özenle hazırladık. Yedekli hattımız sayesinde de web sitelerinizi mümkün olabilecek en yüksek hızlarda servis ediyoruz.

Odeaweb Bilişim Teknolojileri en gelişmiş yazılım teknolojilerini kullanarak müşterilerine değer katan sistem entegretörü ve çözüm sağlayıcısıdır.

Kurumsal ve Güvenli Sunucular

Odeaweb, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını ileriye dönük olarak her zaman planlar ve uygular.


Kesintisiz İnternet Erişimi

Web site ve uygulamalarınızın barındırıldığı sunucularımız Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Sahip olduğumuz yedekli Turkcell bağlantısı sayesinde Turk Telekom tarafında oluşabilecek hat problemlerinde herhangi bir kesinti yaşamadan direkt olarak yedek hattımız devreye girmektedir.

Güvenli, kesintisiz ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır.


7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için destek ekiplerimiz vardiyeli olarak görev yapmaktadır.

Tüm paylaşımlı hosting hizmetlerimiz e-posta ve destek sistemi kapsamındadır. Kurumsal paket sahibi müşterilerimiz sürekli telefon desteği alabilmektedirler. Profesyonel destek hizmetimiz sayesinde bireysel hosting çözümlerimizde destek bildirimi talepleriniz ortalama 45 dakika içerisinde cevaplanmaktadır. Kurumsal hosting çözümlerimizde ise sürekli telefon desteği ile anında destek hizmeti sunulmaktadır.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.


%99 Network Uptime Garantisi

Firmamız tüm paylaşımlı web sunucularını İzmir, ve Almanya' da yer alan veri merkezlerinde, kendi network altyapısı ile birlikte hızlı ve güvenli bir şekilde internet erişimine sunmaktadır. 2x10Gbit Türk Telekom ve 2x10Gbit Turkcell Superonline internet erişimleri veri merkezlerine farklı noktalardan (santrallerden) yedekli olarak gelmekte ve sonlandırılmaktadır. VPS ve Dedicated sunucularımız Türkiye ve Almanya' da bulunan veri merkezinde barındırılmaktadır. İki birbirinden bağımsız istasyon tarafından beslenen sunucu altyapımız 17'den fazla yedekli fiber-optik servis sağlayıcıya bağlı olarak servis vermektedir.

Web site ve uygulamalarınızı Türkiye ve Almanya' da bulunan HP ve SuperMicro Blade marka rack tipi storage sunucular üzerinde barındırmaktayız. Sunucularımız, veri merkezin'de yerden yükseltilmiş kabinler içerisinde, maksimum soğutma sağlanacak şekilde konumlandırılmış bulunmaktadırlar. Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile web ve mobil yayınlar ile interaktif projelerimizin tümü 1Gbit portlar ile internete sunulmaktadır. Sunucularımızın internet port kapasitesi anlık 10Gbit / saniye'dir.

Top